Ładowanie...

Wydarzenia

Strona główna  /  Wydarzenia  / Sztuka Teraz – aukcja charytatywna na rzecz Szlachetnej Paczki

Sztuka Teraz – aukcja charytatywna na rzecz Szlachetnej Paczki

Serdecznie zapraszamy Państwa na aukcję charytatywną na rzecz Szlachetnej Paczki, której Galeria Gruning jest partnerem. 

Prace młodych artystów, które od 19 stycznia 2018 roku prezentowane są w Muzeum Narodowym w Krakowie, już 12 kwietnia będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej. Dochód z licytacji dzieł będzie przeznaczony na cele SZLACHETNEJ PACZKI, która od 17 lat pomaga najbardziej potrzebującym. Aukcja uświetniająca tegoroczną edycję projektu SZTUKA TERAZ, odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19.00 w Pałacu Czeczotki w Krakowie. Wystawa potrwa do 15 kwietnia 2018 r.

AWP02 90x60 akryl (1)  Krzysztof Piętka, Lider, 100 x 90 cm, olej na płótnie, 2017 r. Martyna Czech, Mapa Serca, z cyklu Miłość

Adam Bakalarz, "AWP02", 90 x 60 cm, akryl na płótnie, 2017 r.

Krzysztof Piętka, Lider, 100 x 90 cm, olej na płótnie, 2017 r.

Martyna Czech, "Mapa serca, z cyklu Miłość", 110 x 80 cm, olej, akryl na płótnie, 2017 r.

Celem SZTUKI TERAZ jest promowanie współczesnej polskiej sztuki wśród społeczeństwa i zbliżenie go do rynku sztuki. Chcielibyśmy mieć swój wkład w zainteresowanie Polaków inwestowaniem w sztukę, uwrażliwiać na piękno i na drugiego człowieka. Chcemy budować modę na kupowanie dzieł sztuki, tak by Polska stawała się krajem ludzi kreatywnych, ludzi tworzących. Dochód z licytacji dzieł artystów zostanie przekazany na działalność SZLACHETNEJ PACZKI, która od 17 lat wspiera najbardziej potrzebujące rodziny i uczy Polaków mądrego pomagania.

Na aukcji, która odbędzie się 12 kwietnia w Pałacu Czeczotki w Krakowie, można będzie wylicytować ponad 70 prac młodych artystów biorących udział w projekcie. Niewątpliwie do rarytasów można zaliczyć obraz Adama Bakalarza „AWP02”, autoportret przedstawiający malarza w pracowni. „Mapa serca, z cyklu Miłość” to z kolei praca przekazana przez Martynę Czech, laureatkę m.in. Grand Prix Biennale Malarstwa Bielska Jesień czy Talentów Trójki.

   Mateusz Maliborski, Muzeum XCI, 90x90 cm, olej, płótno, 2017 (1) Katarzyna Kukuła, Mleczarnia II, olej na płótnie, 115 x 140cm, 2011

Mateusz Maliborski, Muzeum XCI, 90x90 cm, olej, płótno, 2017 r.

Katarzyna Kukuła, Mleczarnia II,115 x 140 cm, olej na płótnie, 2011 r.

Miłośnicy fotografii na pewno zwrócą uwagę na takie nazwiska jak Jerzy Olek, siostry Dominika i Weronika Gęsickie, czy trzech artystów związanych ze SPUTNIK PHOTOS: Agnieszka Rayss, Jan Brykczyński i Michał Łuczak. Jerzy Olek to ceniony artysta sztuk wizualnych, uznany głównie poza granicami kraju. Aukcja SZTUKI TERAZ będzie pierwszą okazją by nabyć jego prace w Polsce, ponieważ przyjęło się, że artysta nigdy nie sprzedaje swoich prac w kraju. Podobnie Dominika i Weronika Gęsickie - jest to pierwszy projekt, w którym siostry pokażą swoje prace na jednej wystawie.

Ponadto wylicytować będzie można prace artystów zaprzyjaźnionych z naszą Galerią m.in.: Dilana Abdulla, Mariusza Dydo, Małgorzaty Kot, Katarzyny Kukuły, Krzysztofa Piętki, Łukasza Patelczyka, Tomasza Prymona, Mateusza Maliborskiego oraz wielu, wielu innych. Dzieła można licytować już od 500 zł.

Dilan Abdulla, 1-17-98, akryl, olej płótno, 80 x 130 cm Patelczyk 

Dilan Abdulla, 1-17-98, akryl,80 x 130 cm, olej płótno, 2016 r.

Łukasz Patelczyk, „K & λ”, 40 x 30 cm, olej na płótnie, 2017 r. 

Do współtworzenia tegorocznej edycji zaproszono ekspertów ze świata sztuki:

"Projekt SZTUKA TERAZ to okazja do zaprezentowania swoich prac szerokiemu gronu odbiorców i możliwość porozmawiania o nich. Dla każdego twórcy takie spotkania są ważne i cenne, mogą stanowić źródło inspiracji dla dalszej twórczości lub weryfikacji dotychczasowych osiągnięć"

dr hab. Andrzej Szczerski, Dyrektor ds. Naukowych Muzeum Narodowego w Krakowie.

"Zajmuję się sztuką, bo uważam, że sztuka pomaga żyć, a SZTUKA TERAZ pozwala cieszyć się sztuką i jednocześnie pomaga tym, którzy tego potrzebują."

Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie

"W projekcie SZTUKA TERAZ odnajduję uniwersalne wartości, które budują harmonijną rzeczywistość wokół nas na co dzień. Prawda, jaką opowiadają nam młodzi artyści o sobie oraz otaczającym nas świecie, za pomocą obrazów, może poruszyć i wywołać dobro, które dotrze do najbardziej tego potrzebujących. Z kolei piękno całego przedsięwzięcia polega na współdziałaniu wszystkich zaangażowanych, dawaniu z siebie jak najwięcej." 

Renata Kluza, kurator w projekcie SZTUKA TERAZ, marchand, dyrektor artystyczny w Galerii Gruning

Hrum model Grille 4 2017 (1) Mariusz Dydo, „Polar Bear Alpha model Line Dots”,

Małgorzta Kot,”Hrum model Grille”, 20 x 14 x 34 cm, ceramika szkliwiona malowana naszkliwnie, platynowana, 2017 r.

Mariusz Dydo, „Polar Bear Alpha model Line Dots”, 24 x 45 x 15 cm, ceramika malowana podszkliwnie i naszkliwnie, 2017 r.

"Artyści biorący udział w SZTUCE TERAZ mają szanse zaprezentowania się z własną twórczością poza własną pracownią oraz spotkania z szeroką publicznością w niezwykłej przestrzeni Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie. Udział w projekcie to nade wszystko możliwość niesienia pomocy innym przez swoją sztukę." 

Paweł Orłowski, rzeźbiarz

"Traktuję projekt SZTUKA TERAZ dokładnie tak samo jak to, co robię w obszarze prawdy – Strefa Podwyższonego Sensu jest rewolucją w stosunku do stereotypu, piękno jest skrótem dla koncepcji życia, że można odnaleźć harmonię rozumianą głęboko, nie w taki banalny sposób."

ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki i twórca SZTUKI TERAZ.

Tomasz Prymon, Bezkres 14, olej na płótnie, 85 x 115, 2015

Tomasz Prymon, Bezkres 14, olej na płótnie, 85 x 115 cm, 2015 r.

Zapraszamy !

Kontakt: + 575-901-106

https://www.szlachetnapaczka.pl/sztuka-teraz

Miejsce: Pałac Czeczotka, ul. Wiślana 1, 31-008 Kraków

sztukateraz_600x320